Relax It’s Miko

Dünyanın en eski kahve markalarından olan MİKO, 1801 yılında bir aile şirketi olarak Leo Michielsen tarafından, Belçika’da kuruldu. 20. yy’ın başlarına kadar Michielsen Koffie adıyla nesilden nesile geçen şirket 1938’de Michielsen’in “Mi”sini ve Koffie’nin “Ko”sunu birleştirerek bugünkü marka ismine kavuştu. 30’ların savaş yıllarında, MİKO da bir marka olarak en zor savaşını verdi. Şirketin başındaki 3 kardeşin yaratıcı ve etkili çalışmaları sayesinde savaştan yepyeni bir güçle çıktı. Bu tarihten sonra sahip olduğu güçlü köklerinin üzerinde, yenilikçi bir anlayışıyla hızla yükselmeye başladı. 1950’lerde Miko emekli dünya savaşı zeplinlerini kullanarak markasının reklamını Kuzey Avrupa’nın kıyı bölgelerinde yaptı. Marka olarak 1970 yılında yaptığı yeni bir atakla Avrupa’da daha iyi bir yere gelmek için perakende sektöründen, ev dışı tüketim sektörüne geçerek bugünkü iş anlayışının da temellerini attı. 1975’te, “dış pazarda” Miko’nun başarısını takiben Brüksel’de kahve servisi müşterileriyle doğrudan ilgilenmek için bir çağrı merkezi kuruldu. Bu sistem birçok kişi için de yeni bir istihdam sahası oldu. Bugün bu işte 100’den fazla yetenekli kahve servis elemanı istihdam edilmekte ve Miko’nun Kahve Servisinde bir numara olmasını sağlamaktadır.

1998 yılında kazandığı güven ve marka değeriyle halka arz edilen MİKO, şu anda Belçika Borsasında işlem görüyor.

MİKO, tarihi boyunca kahve dünyasında birçok yeniliğin ve gelişimin de öncülüğünü yaptı; su geçirmez kahve paketi, vakumlu paketleme tekniği, tek fincanlık filtre kahve gibi…

1801 yılında doğarak, kalitesinden ödün vermeden büyüyen şirket, bugün 5 kıtada, 30’dan fazla ülkeye İhracat yapan bir dünya devi. Yıllık 10.000.000 kg’ın üzerinde üretim gerçekleştiren MİKO, köklü geçmişi, güvenilirliği, kalitesi ve yenilikçi anlayışıyla kahve tutkunlarına eşsiz keyifler sunuyor.

3 asırlık deneyimin hazzını siz de keşfedin…