Kaş Caz Festivali

Efsaneye göre, Kaş ile Meis’te biri kadın biri erkek iki dev yaşar. Denizin çekilmesiyle ayrı düşen birbirine aşık iki sevgili, deniz suyuna yeniden temas ettiklerinde uyanıp birbirlerine kavuşacaklar ve tekrar aşk yaşayacaklardır.

Asırlardır uyuyan Dev’in uyanıp Meis’teki sevgilisine şarkılarla aşkını anlatacağı Kaş Caz Festivali Setur Marina’nın ev sahipliğinde bu yıl (2019) ilk kez 6-7-8 Eylül’de gerçekleşti.

Yerli müzisyenlerin yanı sıra uluslararası isimleri de ağırlayacak olan festivalde; türler arası geçişlerle harmanladıkları müzikleriyle çağdaş cazın en hızlı yükselen İngiliz gruplarından Mammal Hands, 40. sanat yılında Türkçe pop müziğin yaşayan efsanesi Yeni Türkü, kendine özgü yorumlarıyla cazın özel seslerinden Elif Çağlar, farklı türlerden beslenen doğaçlamaları ile saksafoncu Korhan Futacı, yerli cazın çok yönlü müzisyeni ve kendisini yarı Likyalı olarak tanımlayan Ediz Hafızoğlu ‘Nazdrave’ projesi ile sahne aldı.

Üç gün boyunca Kaş’ın doğasını ve güzelliklerini; müzik dolu programıyla ve müzik dışı disiplinlerle bir araya getiren Kaş Caz Festivali, aynı zamanda sosyal fayda sağlamak üzere festival için geliştirdiği projeleriyle de öne çıktı

Kaş Caz Festivali