“Kahvenin yeniden icat edilmesi gerekmiyor, sadece iyi yapılması gerekiyor”

Milyonlarca insan için bir iş gününün ilk adımı güzel bir kahvedir. Kahvenin büyüleyici dünyası hakkında bilgi edinmek, Barista becerilerinizi geliştirmek veya kendi kahve dükkanınızı açmak ister misiniz? Hedefiniz ne olursa olsun, Barista Kursumuzun sunabileceği çok şey var.

Önceden deneyim gerekmez, sadece kahve tutkusu ve öğrenme arzusu!

Bu yoğun 3 günlük kurs boyunca kahve endüstrisini Barista açısından keşfedin. Uzman Barista eğitmenlerimiz, üst düzey profesyonel ekipman kullanarak pratik eğitim seansları ile öğütücü ayarı, süt kullanımı ve Latte sanatı da dahil olmak üzere tüm temel Barista becerilerini öğretecek. Kursun sonunda, yoğun bir Barista ortamında güvenle çalışabilecek yetenekli bir çalışan Barista seviyesinde olacaksınız.

Baristalar için kahve yetenekleri, karmaşık demleme yöntemleri, Ekstraksiyon, lezzet gelişimi ve daha fazlasını içeren gelişmiş teknikleri kapsayacağımız için mevcut beceri setinizi geliştireceksiniz.

Mesleki Kahve uygulamalarını, verimli iş akışını, maliyetleri ve müşteri hizmetlerini ele aldığımız için girişimciler ve hevesli kahve dükkânı sahipleri de bu dersten büyük ölçüde faydalanacaklardır.

The Specialty Coffee Association’dan Sertifika Alın

The Specialty Coffee Association (SCA) Barista ve kahve eğitiminde dünya lideridir. Altı farklı modülden oluşan prestijli bir Kahve Becerileri Programı sunuyorlar. Her modül, her aşamada noktalar eklenmiş olarak üç farklı seviyede mevcuttur.

CLA Barista Kursu (3 Gün)
Her seviyedeki Kahveye Giriş modülünü, orta seviyeye kadar Barista Becerileri modülünü ve temel seviyesindeki Temel Demleme Teknikleri modülünü geçmek için ihtiyacınız olan becerileri sağlar.

Bir sertifika ile ödüllendirilmek için, SCA sertifikalı bir eğiticinin gözetiminde, CLA Barista kursunuzdan sonra belirtilen bir tarihte gerçekleşecek kısa pratik ve yazılı testleri geçmeniz gerekir. 

SCA sınavına girmenin tamamen isteğe bağlı olduğunu lütfen unutmayın.